Mediniai langai KlaipėdaMediniai langai Klaipėda

Atšilus orams Klaipėdoje, klientams metas būtu suzgribti, pasikeisti savo senus langus į naujus, medinius, jeigu aišku leidžia finansinės galimybės. Kaip žinia, atvėsus orams per nesandarius lango plyšius pradėjus pūsti šaltam bei žvarbiam vėjui, namuose tampa ne kiek jauku, tenka apsirengti šilčiau ir laukti šildymo sezono pradžios. Tad geriau anksčiau pasirūpinti savo busto šiluma bei jaukumu.

Kodėl vertėtų rinktis medinius langus?

Medis yra natūrali ir ilgaamžė medžiaga, ji puikiai deranti įvairių stilių pastatuose. Mediniai langai taupo energiją bei pinigus. Jie taip pat nepasižymi purvo kaupimu nes yra atsparūs elektrostatiniams krūviams. Tokie langai pagyvina pastato dizainą tiek iš išorės, bei suteikia jaukumo iš vidaus. Mediena mažiau plečiasi palyginus su kitomis medžiagomis, naudojamomis langų gamyboje.

Mediniai langai KlaipedaMediniai langai ypač gerai sulaiko šilumą, o lango rėmą malonu paliesti net tada, kai lauke temperatūra siekia žemiau nulio. Geros medinių langų izoliacinės savybės pateisina medžio naudojimą tokiomis aplinkybėmis, kai nuolat auga šilumos kaina. Mediniai langai neleidžia susidaryti šalčio slenksčiams rėmuose, taip pat neleidžia kondensuotis.

Pagrindinės naudojamos medienos rūšys yra ąžuolas, pušis, raudonmedis bei maumedis. Naudojama trijų sluoksnių klijuota mediena, kuri užtikrina lango rėmo atsparumą deformacijai bei pailgina naudojimo laikotarpį.

Trūkumai

Įtaka nuo klimato: kisti spalva, medis gali imti judėti, plėstis arba trauktis. Reikalinga sudėtingesnė nei plastikinių langų priežiūra, dažymas, lakavimas ir panašūs dalykai. Didesnė tikimybė plisti gaisrui nelaimės atveju.

Langų dažymas

Medinių langų dažymas – kliento skonio reikalas. Pirmiausia reikėtu įsiminti, kad šie langai dažomi ne tam, kad pakeisti natūralią medžio išvaizdą, bet kad padidinti jo ilgaamžiškumą, kas pasiekiama jį impregnuojant bei nudažant.

Į lauką atidaromi langai

Į lauką atidaromi langai patogūs patalpose, kur yra taupoma vidaus erdvė. Ypač tinka pamario krašto bustuose, kur stiprūs vėjai nuo atvirų vandens telkinių dar labiau sandarina tokios konstrukcijos langus.

Mediena yra atsinaujinantis ir efektyviai perdirbamas išteklis. Palyginus su kitomis medžiagomis, medienai reikia daug mažiau energijos eksploatavimui ir jos apdirbimui, todėl ši medžiaga yra estetiškai patraukli bei praktiška.