Durų apvadaiRenkiesi duris? Nepamiršk apvadų!

Atrodo, kad durų apvadai visada būna paskutinės minutės pirkinys. Ne vieną ir ne dvi valandas paskyrę norimų durų paieškai, apvadus dažniausiai pamirštame.

Nederėtų jų užmiršti, nes teisingai parinkti durų apvadai ne tik paslėps visus montavimo darbus, bet ir užpildys durų kompoziciją. Apvadus visada nusipirksite toje pačioje vietoje, kur ir duris įsigijote. Durų apvadai nėra pinigų išmetimas į balą. Jie net gali leisti žmonėms sutaupyti.

Durų apvadai

Durys gali būti kuklesnės, o tinkamai parinkti apvadai leis sukurti žymiai brangesnių durų vaizdą, jie gali būti ir kuklūs, kad labiau išryškintų duris, juk tiek daug laiko ir pinigų buvo skirta jų paieškai. Sudėtingų ir neginčijamų taisyklių kaip tinkamai pasirinkti durų apvadus nėra. Žmogus turi savo galvą ir gali nuspręsti ko jam reikia. Gamintojai visada linkę padėti ir apvadus gali pagaminti net iš asmeninių žmogaus eskizų. Kūrybai ribų nėra.

Kaip geriausia tvirtinti apvadus visada patars specialistai. Jie dažniausiai būna prikalami arba klijuojami. Apvadais beveik visada stengiamasi atkartoti durų stilių. Žinoma, kad jie gali būti ir kito stiliaus, kad kaip tik labiau pabrėžtų duris ar bendrą kambario vaizdą. Reikia paminėti ir „L“ formos profilio durų apvadus, nes jie yra reguliuojami. Taip galima keisti staktos matmenis pagal sienos storį.

Rimtos kompanijos siūlo apvadus rinktis iš jų katalogo. Juose dažniausiai pateikiama iki 30 skirtingų modelių ir raštų, kad žmogus drąsiai galėtų rasti ir išsirinkti tai, ko jam reikia. Durų apvadas neturi būti vien tik figūrinė ar lygi lentelė. Taip, jie privalo uždengti plyšius ir tarpus tarp durų staktos ir sienos, bet jie gali būti ir paskutinis štrichas, kuris kardinaliai keičia aplinkos įvaizdį.

Atrodo, kad tobulumą pasiekti yra sunku. Mažos detalės visada padeda sukurti teisingai ir protingai išbaigtą interjerą. Jaunieji Milano durų dizaineriai į apvadus žiūri ne tik kaip į sukaltas lentas prie sienos. Į juos galima montuoti veidrodžius ar net šviesas, taip namus paverčiant ne vien tik originalia, bet ir funkcionalia erdve.

Durų apvadų pasirinkimas yra demokratiškas. Asmenys, kurie nori būti originalūs, tikrai neturi bijoti į durų apvadus pažvelgti nestandartiškai. Konservatyvesni žmonės džiaugsis ir tobulos pastelinės spalvos apvadais. Svarbu jų nepamiršti, kad tai nebūtų paskutinės minutės pirkinys, kuris sugadins taip ilgai kurtą bendrą vaizdą.